Category:Konsko

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Конско 
село во Општина Гевгелија
Konjsko, Gevgelija, 1931.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е село,
населено место
Тековно наоѓалиштеОпштина Гевгелија, Југоисточен регион, Македонија
Се наоѓа на подрачјето на Меглен
Население
  • 4 (2002)
Надморска висина
  • 538 м
41° 11′ 13,92″ СГШ, 22° 19′ 05,16″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Konsko (fr); Konsko (nan); Konjsko (sh); Konyszko (hu); Конско (bg); Konjsko (sr-el); Konska (sq); Коњско (sr-ec); Конско (mk); Коњско (sr) település Macedóniában (hu); Siedlung in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); село во Општина Гевгелија (mk); nederzetting in Gevgelija, Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

D

K

Податотеки во категоријата „Konsko“

Оваа категорија содржи само една податотека.