Category:Kostin Dol, Kočani

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Kostin Dol (fr); Kostin Doł (pl); Kostin Dol (sh); Kostin Dol (nan); Костин дол (bg); Kostin Dolli (sq); Kostin Dol (sr-el); Kostin Dol (en); Костин Дол (sr-ec); Костин Дол (mk); Костин Дол (sr) Dorf in Nordmazedonien (de); село в Північній Македонії (uk); village in Kochani, North Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); village in Kochani, North Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl) Kostin Dol (pl)
Костин Дол 
village in Kochani, North Macedonia
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Кочани, Македонија
Население
  • 192 (1948, 1953)
  • 161 (1961)
  • 105 (1971)
  • 48 (1981)
  • 33 (1991)
  • 17 (1994)
  • 20 (2002)
Надморска висина
  • 922 m
42° 00′ 00″ СГШ, 22° 24′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Kostin Dol, Kočani“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.