Category:Kozica

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Козица (Кичево) (sr); Kozica (hu); Козица (bg); Kozica (sq); Kozica (en); Козица (mk); Kozica (sh) poble de Macedònia del Nord (ca); település Macedóniában (hu); Siedlung in Nordmazedonien (de); село во Општина Кичево (mk); قرية في جمهورية مقدونيا (ar); село в Північній Македонії (uk); dorp in Noord-Macedonië (nl)
Козица 
село во Општина Кичево
Викиекспедиција во Копачка 103.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Кичево, Македонија
Население
  • 82 (2002, 1994)
  • 393 (1948)
  • 394 (1953)
  • 306 (1961)
  • 206 (1971)
  • 132 (1981)
  • 96 (1991)
Надморска висина
  • 812 m
41° 25′ 10,88″ СГШ, 20° 55′ 58,8″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

P

R

Податотеки во категоријата „Kozica“

Прикажани се 10 од вкупно 10 податотеки во категоријата.