Category:Krakornica

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кракорница (sr); Кракорница (bg); Krakornitsa (fr); Krokornica (sq); Krakornica (en); Krakornitsa (nan); Кракорница (mk); Krakornica (sh) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in North Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Маврово-Ростуше (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl) Krakornica (sq); Крекорница (bg)
Кракорница 
село во Општина Маврово-Ростуше
Традиционална куќа во Кракорница.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Наоѓалиште Општина Маврово и Ростуше, Македонија
Население
  • 15 (2002)
  • 130 (1948)
  • 143 (1953)
  • 167 (1961)
  • 112 (1971)
  • 75 (1981)
  • 23 (1991)
  • 30 (1994)
Надморска висина
  • 1.530 m
41° 45′ 20,2″ СГШ, 20° 41′ 36,89″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Податотеки во категоријата „Krakornica“

Прикажани се 14 од вкупно 14 податотеки во категоријата.