Category:Krani

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Крани 
Викиекспедиција Преспа 215.jpg
село во Општина Ресен
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Енаселено место
Тековно наоѓалиштеОпштина Ресен, Македонија
Население
  • 416 (2002)
Надморска висина
  • 962 метар
Нормативна контрола
Википодатоци

40° 56′ 21,84″ СГШ, 21° 06′ 30,96″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

K

U

Податотеки во категоријата „Krani“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.