Category:Krstovar

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Krstovar (en); Крстовар (uk); Крстовар (mk); Крстовар (sr) قمة جبل في مقاطعة إسكوبية، مقدونيا الشمالية (ar); Berggipfel in Nordmazedonien (de); врв на планината Водно во Скопско (mk) врв на Водно (mk)
Крстовар 
врв на планината Водно во Скопско
Krstovar sign.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еврв
Наоѓалиште Скопски Регион, Македонија
Надморска висина
  • 1.066 m
Матичен врв
41° 57′ 54,44″ СГШ, 21° 23′ 41,74″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

M

Податотеки во категоријата „Krstovar“

Прикажани се 163 од вкупно 163 податотеки во категоријата.