Category:Kuklica

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Куклица 
село во Општина Кратово
Kuklica 01.JPG
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е село
Тековно наоѓалиштеОпштина Кратово, Македонија
Надморска висина
  • 450 м
Нормативна контрола
Википодатоци

42° 07′ 12″ СГШ, 22° 01′ 48″ ИГД

Blue pencil.svg
Kuklica (hu); Kuklica (nl); Куклица (bg); Kouklitsa (nan); Kouklitsa (fr); Kuklica (sh); Kukllica (sq); Kuklica (pl); Kuklica (de); Kuklica (sr-el); Kuklica (en); Куклица (sr-ec); Куклица (mk); Куклица (sr) village in Macedonia (en); Dorf in Mazedonien (de); селище в Република Македония (bg); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Кратово (mk); település Macedóniában (hu) Куклица (de)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

S

Податотеки во категоријата „Kuklica“

Прикажани се 23 од вкупно 23 податотеки во категоријата.