Category:Kurbinovo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местопол. на објектот40° 59′ 07,64″ СГШ, 21° 04′ 04,84″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Карта на сите координати од: OpenStreetMap - Google Карти - Google Земја - Proximityramainfo
Курбиново 
Викиекспедиција Преспа 346.jpg
село во Општина Ресен
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиштеОпштина Ресен, Македонија
Население
  • 137 (2002)
Надморска висина
  • 953 метар
Нормативна контрола
Википодатоци

40° 59′ 07,08″ СГШ, 21° 04′ 06,96″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

G

J

K

Податотеки во категоријата „Kurbinovo“

Прикажани се 12 од вкупно 12 податотеки во категоријата.