Category:Kwajalein

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Logo of the United States National Park Service.svg

Ова е категорија за место или објект на Националниот регистар на историски места на САД со број 85001757.

Logo of the United States National Park Service.svg

Ова е категорија за место или објект на Националниот регистар на историски места на САД со број 85001758.

Kwajalein (es); Kwajalein (ast); Kwajalein (ca); Kwajalein (de); Атол Кваджалейн (be); کواجالین (fa); Куаджалин (bg); Kwajalein (da); Atolul Kwajalein (ro); کواجالئین جزیرہ مرجانی (ur); Kwajalein (sv); קווג'לין (he); Kwajalein (la); 瓜加林環礁 (zh-hant); 夸贾林环礁 (zh-cn); 콰잘레인 환초 (ko); Kwajalein (eo); Kwajalein (cs); Kwajalein (it); Kwajalein (fr); Kwajalein (hr); Kwajalein (en); 瓜加林環礁 (zh-hk); Kwajalein (vi); Kwajalein (nl); კვაჯალეინი (ka); クェゼリン環礁 (ja); Kvadžaleinas (lt); Kwajalein (fi); Кваджалейн (uk); Кваџалејн (mk); 夸贾林环礁 (zh-sg); Atol Kwajalein (id); Kwajalein (pl); Kwajalein (nb); 瓜加林環礁 (zh-tw); Kwajalein (ceb); Kwajalein (ms); 瓜加林環礁 (zh); Kwajalein (pt); Atol Kwajalein (gl); Кваджалейн (ru); 夸贾林环礁 (zh-hans); Kwajalein (sk) municipalità marshallese (it); atoll des îles Marshall (fr); pulo sa Kapupud-ang Marshall (ceb); atol (ms); Atoll der Marshallinseln (de); Marshallsaarten atolli (fi); Pacific atoll, part of the Marshall Islands (en); Pacific atoll, part of the Marshall Islands (en); atol de les Illes Marshall (ca) Atollo di Kwajalein (it); クェゼリン, クワジャリン環礁, クワジャリン, クェゼリン島, クワジャリン島, クワジェリン島 (ja); Atoll Kwajalein (fr); Atol Kwajalein (pl); אטול קווג'לין (he); Атолл Меньшикова, Атолл Кваджелейн, Кваджелейн, Меншикова атолл, Атолл Кваджалейн, Атолл Меншикова (ru); MH-KWA, Kwajalein-Atoll (de); Atolón de Kwajalein, Atolon de Kwajalein, Atolón Kwajalein, Atolon Kwajalein (es); Kwajalein (gl); Kwajalein Atoll, Kwajalein, Marshall Islands (en); 夸贾林环礁, 夸贾林岛, 瓜加林 (zh); Kwajaleinatollen (nb)
Кваџалејн 
Pacific atoll, part of the Marshall Islands
Kwajalein Atoll 2003-02-07 - Landsat 7 - 30m.png
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
ЕАтол,
управна единица
Е дел одРалички Острови
Наоѓалиште Маршалски Острови
Се наоѓа крајТихи Океан
Се наоѓа на подрачјето наРалички Острови
Население
  • 11.408 (2011)
  • 10.902 (1999)
Површина
  • 16,39 km²
8° 43′ 12″ СГШ, 167° 43′ 48″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

E

  • [<b>×</b>] Ebeye(5 П)

M

O

W

Податотеки во категоријата „Kwajalein“

Прикажани се 43 од вкупно 43 податотеки во категоријата.