Category:Kyustendil

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ќустендил 
Kyustendil-view-and-Konyavska-mountain.jpg
 Kyustendil-coat-of-arms.svg 
city in Bulgaria
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еград,
областен центар (Ќустендилска област),
општински центар (Kyustendil Municipality)
Тековно наоѓалиштеKyustendil Municipality, Ќустендилска област, Бугарија
Население
  • 46.246 (2008)
Површина
  • 28,72 квадратен километар
Надморска висина
  • 560 ±1 метар
матична страница
Нормативна контрола
VIAF: 167989893
GND-ознака: 4266936-4
Википодатоци

42° 16′ 51,96″ СГШ, 22° 41′ 20,04″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 10 поткатегории од вкупно 10.

B

C

E

H

M

O

P

V

Податотеки во категоријата „Kyustendil“

Прикажани се 25 од вкупно 25 податотеки во категоријата.