Category:Lands of Sweden

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
крај во Шведска 
administrative territorial entity of Sweden
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Поткласа наgeographic area,
административна единица на Шведска
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

G

M

N

S