Category:Latovo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Latovo (fr); لاتوڤو (arz); Latovo (nan); Latovo (sh); Latovo (ceb); Латово (bg); Latovo (hu); Llatova (sq); Latovo (en); Latovo (sv); Латово (mk); Латово (sr) poble de Macedònia del Nord (ca); fshat në Maqedoni (sq); Siedlung in Nordmazedonien (de); село во Општина Македонски Брод (mk); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село в Північній Македонії (uk); dorp in Makedonski Brod, Noord-Macedonië (nl)
Латово 
село во Општина Македонски Брод
Сретсело во Латово 2.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Македонски Брод, Македонија
Население
  • 85 (2002)
  • 325 (1948)
  • 341 (1953)
  • 318 (1961)
  • 228 (1971)
  • 169 (1981)
  • 109 (1991)
  • 98 (1994)
Надморска висина
  • 600 m
41° 29′ 17,88″ СГШ, 21° 10′ 09,12″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

K

Податотеки во категоријата „Latovo“

Прикажани се 6 од вкупно 6 податотеки во категоријата.