Category:Lipkovska River

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Lipkovska (fr); Lipkovska Reka (ceb); Липковска-Река (uk); Lipkovska Reka (nl); Lipkovska Reka (sv); Lipkovska River (en); Липковска Река (mk); Липковска река (bg); Липковска река (sr) נהר (he); Fluss in Nordmazedonien (de); 馬其頓共和國河流 (zh); river in Republic of Macedonia (en); نهر في مقدونيا (ar); river in Republic of Macedonia (en); rivier in Noord-Macedonië (nl) Lipkovska Reka (fr)
Липковска Река 
river in Republic of Macedonia
Kumanovska reka.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ерека,
водотек
Наоѓалиште Македонија
Должина
  • 175 km
Надморска висина
  • 322 m
Устие
  • Кумановска Река
42° 08′ 24″ СГШ, 21° 43′ 30″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Lipkovska River“

Оваа категорија содржи само една податотека.