Category:Ljuboten

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Љуботен (Скопље) (sr); Люботен (bg); Lyouboten (fr); Luboteni (sq); Ljuboten, Butel (en); Lyouboten (nan); Љуботен (mk); Ljuboten (sh) Dorf in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Скопско (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)
Љуботен 
село во Скопско
Ljuboten.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Бутел, Скопски регион, Македонија
Население
  • 2.343 (2002)
  • 2.035 (1994)
  • 1.613 (1981)
  • 1.183 (1948)
  • 1.271 (1953)
  • 1.254 (1961)
  • 1.452 (1971)
  • 169 (1991)
Надморска висина
  • 762 m
42° 05′ 51″ СГШ, 21° 28′ 18,12″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

N

Податотеки во категоријата „Ljuboten“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.