Category:Local government

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
месна самоуправа 
lowest tier of administration within a given state
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Поткласа навлада
Различно од
  • Q19799234
Нормативна контрола
GND-ознака: 4019990-3
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 24 поткатегории од вкупно 24.

 

C

D

E

F

M

N

P

Q

S

T

V

  • [×] Vogt(4 П)

Податотеки во категоријата „Local government“

Прикажани се 48 од вкупно 48 податотеки во категоријата.