Category:Logodazh

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Логодаж 
село во Горноџумајско, Пиринска Македонија
Logodazh.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело во Бугарија,
кметство
Тековно наоѓалиште Општина Горна Џумаја, Благоевградска област, Бугарија
Население
  • 311 (2015)
Површина
  • 31.155 км²
Надморска висина
  • 628 ±1 м
41° 59′ 21,12″ СГШ, 22° 56′ 08,88″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Logodaj (ro); Logodazh (fr); Logodazh (en); Логодаж (kk-cyrl); Łogodaż (pl); Логодаж (uk); Логодаж (bg); Логодаж (ru); Logodaj (kk-latn); لوگوداج (kk-arab); Logodazh (ceb); Логодаж (kk); لوگوداژ (fa); Логодаж (mk); Logodazj (sv) village bulgare (fr); οικισμός της Βουλγαρίας (el); locality in Bulgaria (en); wieś w Bułgarii (pl); село во Горноџумајско, Пиринска Македонија (mk); dorp in Bulgarije (nl) Станке Лисичково, Логодаш (bg); Логодаш, Станке Лисичково (mk)
Български: Село Логодаж, България

Податотеки во категоријата „Logodazh“

Оваа категорија содржи само една податотека.