Category:Luhden

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Луден 
municipality of Germany
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е општина во Германија
Тековно наоѓалиштеШаумбург, Ајлзен (општинска заедница), Германија
Население
  • 1.076 (31 декември 2016)
Површина
  • 4,35 km² (31 декември 2017)
Надморска висина
  • 91 м
матична страница
52° 13′ 31,08″ СГШ, 9° 05′ 31,92″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Luhden (es); Luhden (co); Luhden (is); Luhden (ms); Luhden (en-gb); Luhden (pcd); Luhden (ro); Luhden (kg); Luhden (mg); Luhden (sv); Луден (uk); Luhden (io); Luhden (gsw); Luhden (uz); Luhden (eo); Луден (mk); Luhden (bar); Luhden (an); Luhden (fr); Luhden (hr); Luhden (vi); Luhden (frp); Лухден (sr); Luhden (zu); Luhden (pt-br); Luhden (sco); Luhden (lb); Luhden (nan); Luhden (nb); Luhden (min); Luhden (en); Luhden (br); Luhden (hu); Luhden (eu); Luhden (ast); Luhden (ca); Luhden (de-ch); Luhden (de); Luhden (ga); لوهدن (fa); Luhden (nds-nl); Luhden (da); ルーデン (ja); Luhden (ia); Luhden (nrm); Luhden (ie); Luhden (nl); Luhden (cs); Luhden (fi); Luhden (wa); Luhden (en-ca); Luhden (af); Luhden (sk); Luhden (it); Luhden (id); Luhden (vls); Luhden (cy); Luhden (et); Luhden (li); Luhden (nap); Luhden (pt); Luhden (pms); Luhden (pl); Luhden (scn); Luhden (sr-el); Luhden (vo); Luhden (war); Luhden (de-at); Luhden (wo); Luhden (sl); 卢登 (zh); Luhden (nn); Luhden (nds); Luhden (fur); Luhden (sw); Luhden (gd); Luhden (sh); Luhden (ceb); Luhden (sc); Luhden (lij); Luhden (rm); Luhden (gl); Luhden (oc); Luhden (vec); Луден (ru) commune allemande (fr); munisipyo (ceb); громада в Німеччині, федеральна земля Нижня Саксонія (uk); gemeente in Nedersaksen (nl); komunë në Gjermani (sq); Gemeinde in Niedersachsen (de); obec v zemském okresu Schaumburg v Německu (cs); municipality of Germany (en); gmejna w Delnjej Sakskej (hsb); municipality of Germany (en); kumun alaman (br)

Податотеки во категоријата „Luhden“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.