Category:Luke, North Macedonia

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Луке 
село во Општина Крива Паланка
Поглед на Луке 2.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место,
пограничен град
Тековно наоѓалиште Општина Крива Паланка, Североисточен регион, Македонија
Население
  • 338 (2002)
Надморска висина
  • 1.188 м
Гласачко тело
  • 252 (2019)
42° 19′ 24,96″ СГШ, 22° 16′ 59,88″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Luke (hu); Louké (fr); Łuke (pl); Луке (uk); Luke (sh); Луке (bg); Louké (nan); Luke, Kriva Palanka (en); Luke (sr-el); Lluke (sq); Луке (sr-ec); Луке (mk); Луке (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Крива Паланка (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

I

L

P

Податотеки во категоријата „Luke, North Macedonia“

Прикажани се 13 од вкупно 13 податотеки во категоријата.