Category:Lushnjë

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Lushnja község; Bashkia e Lushnjës; Lushnjë; Gemeinde Lushnja; Lushnjë municipality; Bashkia Lushnjë; Δήμος της Λούσνια; Lushnjë municipality; Bashkia e Lushnjës; municipi d'Albània; Gemeinde in Albanien; municipality of Albania; δήμος της Αλβανίας; municipality of Albania; gemeente in Albanië; Bashkia Lushnjë; Bashkia e Lushnjes; Bashkia Lushnja; Μπάσκια Λούσνια
Lushnjë municipality 
municipality of Albania
Toke ne Lushnje.jpg
Bashkia e Lushnjes në Hartën e Shqipërisë.svg
Подигање податотека
Е
  • Општини во Албанија
НаоѓалиштеФиер, Албанија
Главен град
Население
Надморска висина
  • 7 m
матична страница
40° 55′ 00,01″ СГШ, 19° 40′ 59,99″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

Податотеки во категоријата „Lushnjë“

Прикажани се 44 од вкупно 44 податотеки во категоријата.