Category:Luxembourgish language

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
луксембуршки јазик 
Germanic language or language variety spoken in Luxembourg
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Ејазик
Поткласа наCentral Franconian dialects
Тековно наоѓалиште
ISO 639-1
  • lb
Нормативна контрола
GND-ознака: 4125795-9
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 9 поткатегории од вкупно 9.

D

I

L

M

P

S

T

W

Податотеки во категоријата „Luxembourgish language“

Прикажани се 67 од вкупно 67 податотеки во категоријата.