Category:Macedonian National Theatre

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Македонски народен театар 
државен театар во Скопје
Makedonski Naroden Teatar 2013 18.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Етеатар
Тековно наоѓалиште Скопје, Град Скопје, Македонија
Основано
  • 1945
матична страница
41° 59′ 54,96″ СГШ, 21° 25′ 55,92″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
théâtre national macédonien (fr); Македонскі нацыянальны тэатар (be-tarask); Македонський національний театр (uk); Makedonski narodni teatar (sh); Македонский национальный театр (ru); Македонскі нацыянальны тэатр (be); Macedonian National Theater (en); Македонски народен театар (mk); Македонски народен театър (bg); Македонско народно позориште (sr) театр в Скопье (ru); Theater in Nordmazedonien (de); тэатр у Скоп’е (be); Національний театр Македонії (uk); државен театар во Скопје (mk); тэатар у Скоп’е (be-tarask) МНТ (mk)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Податотеки во категоријата „Macedonian National Theatre“

Оваа категорија содржи само една податотека.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)