Category:Majden

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мајден 
село во Општина Кавадарци
Сретсело во Мајден.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Кавадарци, Македонија
Население
  • 8 (2002)
Надморска висина
  • 780 м
41° 09′ 13,18″ СГШ, 21° 56′ 36,67″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
მაიდენი (ka); Мајден (sr); Mayden (fr); Майден (bg); Majdeni (sq); Mayden (nan); Мајден (mk); Majden (sh) Siedlung in Nordmazedonien (de); village de Macédoine du Nord (fr); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Кавадарци (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

B

Податотеки во категоријата „Majden“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.