Category:Malino (North Macedonia)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
მალინო (ka); Malino (fr); Malino (nan); Malino (sh); Malina (sq); Малино (bg); Malino (sr-el); Malino (en); Малино (sr-ec); Малино (mk); Малино (sr) village macédonien (fr); село в Північній Македонії (uk); dorp in Sveti Nikole, Noord-Macedonië (nl); poble de Macedònia del Nord (ca); Dorf in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Свети Николе (mk); village in Macedonia (en)
Малино 
село во Општина Свети Николе
Поглед на Малино 2.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Свети Николе, Македонија
Население
  • 45 (2002)
Надморска висина
  • 414 m
41° 56′ 57,84″ СГШ, 21° 50′ 39,12″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Податотеки во категоријата „Malino (North Macedonia)“

Прикажани се 14 од вкупно 14 податотеки во категоријата.