Category:Manush Georgiev

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Manush Georgiev; Manush Georgiev; Мануш Георгиев; Manush Georgiev; Manush Georgiev; Мануш Георгиев; Manush Georgiev; Macedonian revolutionary (1881-1908); български революционер; македонски револуционер; Мануш Турновски</nowiki>
Мануш Георгиев 
македонски револуционер
Подигање податотека
Датум на раѓање10 август 1881
Турново
Датум на смрт7 февруари 1908
Долна Рибница
Образование
Занимање
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Manush Georgiev“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.