Category:Marčino

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Marčino (en); Марчино (bg); Марчино (mk) village in Macedonia (en); село во Општина Пробиштип (mk) Маричино (mk)
Марчино 
село во Општина Пробиштип
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Енаселено место
Наоѓалиште Општина Пробиштип, Македонија
Население
  • 324 (1948)
  • 341 (1953)
  • 365 (1961)
  • 253 (1971)
  • 228 (1981)
  • 50 (1991)
  • 38 (1994)
  • 26 (2002)
Надморска висина
  • 700 m
42° 01′ 28,92″ СГШ, 22° 10′ 37,92″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Marčino“

Оваа категорија содржи само една податотека.