Category:Marena

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
მარენა (ka); Marena (fr); Marena (nan); Марена (село) (uk); Marena (sh); Marena (sq); Марена (bg); Марена (mk); Марена (Македонија) (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Кавадарци (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)
Марена 
село во Општина Кавадарци
Пат низ Марена.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Наоѓалиште Општина Кавадарци, Македонија
Население
  • 997 (2002)
  • 486 (1948)
  • 543 (1953)
  • 690 (1961)
  • 805 (1971)
  • 999 (1981)
  • 967 (1991)
  • 988 (1994)
Надморска висина
  • 210 m
41° 27′ 59,04″ СГШ, 22° 01′ 40,08″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Marena“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.