Category:Marxists

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
marxista (es); marxiste (fr); marxista (it); مرکسيس (ms-arab); marxista (eu); marxista (oc); marxist (nl); marxista (ca); marxis (ms); Marxist (de); marxista (pt); marxist (en); marxiste (lfn); marxist (en); marxist (da) orang yang menyokong marxisme (ms); person who supports marxism (en); Karl Marx eta Friedrich Engels filosofoen ikuspegitik hurbil dabilen pertsona (eu); person who supports marxism (en); persona que apoya el marxismo (es)
marxist 
person who supports marxism
Подигање податотека
Езанимање
Поткласа начовек,
socialist
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 79 поткатегории од вкупно 79.

 

A

B

C

D

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

R

S

U

V

W

X

Y

Податотеки во категоријата „Marxists“

Прикажани се 48 од вкупно 48 податотеки во категоријата.