Category:Mayreau

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Mayreau (es); Mayreau (fr); Меро (ru); Mayreau (de); Меро (ce); Меро (be); Майреау (bg); Mero (lt); メイルー島 (ja); مايرياو (arz); Mayreau (pl); מייריאו (he); Mayreau (nl); Mayreau (en); Mayreau (ceb); 邁羅島 (zh); Mayreau (fi); Mayreau (gl); Mayreau (nb); Меро (mk); Mayreau Island (sv) saari Karibianmerellä (fi); island in Saint Vincent and the Grenadines (en); eiland van Saint Vincent en de Grenadines (nl); island in Saint Vincent and the Grenadines (en); Isla (pap)
Меро 
island in Saint Vincent and the Grenadines
SaintVincentGrenadinenKarte.png
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еостров
Е дел одГренадини
Наоѓалиште Гренадини (парохија), Свети Винцент и Гренадини
Се наоѓа крајКарипско Море
Се наоѓа на подрачјето наГренадини
Главен град
  • Q32322858
Ширина
  • 1,6 km
Должина
  • 2,8 km
Население
  • 300
Површина
  • 4 km²
Надморска висина
  • 1 m
12° 39′ 00″ СГШ, 61° 23′ 00″ ЗГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

S

Податотеки во категоријата „Mayreau“

Прикажани се 17 од вкупно 17 податотеки во категоријата.