Category:Medical genetics

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
медицинска генетика 
medical specialty that involves the diagnosis and management of hereditary disorders
Емедицинска специјалност
Поткласа нагенетика
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

 

C

E

G

M

N

P

Податотеки во категоријата „Medical genetics“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.