Category:Mikhail Pletnev

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Михаил Плетњов 
Mikhail Pletnev.jpg
Russian pianist, conductor, and composer
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Датум на раѓање14 април 1957
Архангелск
Државјанство
Образование
Занимање
Добиени награди
  • Орден за заслуги пред татковината од III степен
  • Орден за заслуги пред татковината од IV степен
  • Награда на Ленинскиот комсомол
  • Народен глумец на РСФСР
  • Honored Artist of the RSFSR
Нормативна контрола
Blue pencil.svg

Податотеки во категоријата „Mikhail Pletnev“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.