Category:Miladinovci

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Миладиновци 
village in North Macedonia
Miladinovci-MK.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Илинден, Скопски регион, Македонија
Население
  • 594 (1948, 1953)
  • 806 (1961)
  • 1.001 (1971)
  • 1.315 (1981)
  • 1.454 (1991)
  • 1.429 (1994)
  • 1.276 (2002)
Надморска висина
  • 336 м
42° 00′ 00″ СГШ, 21° 36′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Miladinovtsi (fr); Miladinovtsi (nan); Miladinovci (sh); Miladinovci (sr-el); Миладиновци (mk); Miladinovci (en); Miladinovci (pt); Miladinoci (sq); Миладиновци (sr-ec); Хаджилари (bg); Миладиновци (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in North Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); village in North Macedonia (en); nederzetting in Ilinden, Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

A

Податотеки во категоријата „Miladinovci“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.