Category:Miletino

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Miletino (fr); Miletino (ceb); Miłetino (pl); ميليتينو (arz); Miletino (sh); Милетино (bg); Miletino (nan); Miletina (sq); Miletino (hu); Miletino (en); Miletino (sv); Милетино (mk); Милетино (sr) település Macedóniában (hu); село в Північній Македонії (uk); dorp in Brvenica, Noord-Macedonië (nl); poble de Macedònia del Nord (ca); Dorf in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Брвеница (mk); fshat në Maqedoni (sq)
Милетино 
село во Општина Брвеница
Miletino 07.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Брвеница, Македонија
Население
  • 1.986 (2002)
  • 1.820 (1981)
  • 1.786 (1994)
  • 1.609 (1971)
  • 1.310 (1948)
  • 1.397 (1953)
  • 1.498 (1961)
  • 664 (1991)
Надморска висина
  • 501 m
41° 54′ 27″ СГШ, 21° 01′ 00,12″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

A

B

D

G

P

Податотеки во категоријата „Miletino“

Прикажани се 10 од вкупно 10 податотеки во категоријата.