Category:Military history of Africa

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
storia militare dell'Africa (it); アフリカの軍事史 (ja); היסטוריה צבאית של אפריקה (he); военная история Африки (ru); Military history of Africa (hi); military history of Africa (en); military history of Africa (en-ca); military history of Africa (en-gb); milita historio de Afriko (eo); military history of Africa (en); Historia militar de África (es) military history of the African continent (en); military history of the African continent (en)
military history of Africa 
military history of the African continent
Подигање податотека
Еисториско становиште
Дел од тематската целинавоена историја,
Африка
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 23 поткатегории од вкупно 23.

+

A

C

E

G

M

N

S

T

U

Податотеки во категоријата „Military history of Africa“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.