Category:Military history of Korea

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
朝鮮の軍事史 (ja); 朝鮮半島軍事史 (zh-tw); Военная история Кореи (ru); Lịch sử quân sự Hàn Quốc (vi); 한국의 군사사 (ko); Military history of Korea (en); تاريخ كوريا العسكري (ar); Military history of Korea (en); 朝鲜半岛军事史 (zh) Историй войн с участием кореи (ru); for information about the Korean military prior to the division of Korea (en); for information about the Korean military prior to the division of Korea (en)
Military history of Korea 
for information about the Korean military prior to the division of Korea
Подигање податотека
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 8 поткатегории од вкупно 8.

B

K

S

Податотеки во категоријата „Military history of Korea“

Оваа категорија содржи само една податотека.