Category:Military of Yugoslavia

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: Military of Yugoslavia. See the gallery in Military of Yugoslavia.
Slovenščina: Vojska Jugoslavije.
<nowiki>Вооружённые силы Югославии; القوات المسلحة اليوغسلافية; القوات المسلحة; Вооружённые силы СФР Югославии; Югославская Народная армия</nowiki>
Q4124977 
Подигање податотека
Е
Наоѓалиште
  • Кралство Југославија
  • Democratic Federal Yugoslavia
  • Социјалистичка Федеративна Република Југославија
  • Сојузна Република Југославија
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 16 поткатегории од вкупно 16.

Страници во категоријата „Military of Yugoslavia“

Оваа категорија содржи само една страница.