Category:Molybdenum compounds

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Français : Composés du Molybdène
中文: 钼的化合物
English: Chemical compounds of molybdenum (Mo).
Français : Composés chimiques du Molybdène (Mo).
molybdenum compound 
any chemical compound having at least one molybdenum compound
Подигање податотека
Еstructural class of chemical compounds
Поткласа нахемиско соединение
Се состои од
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
molybdenum compound (en); związek molibdenu (pl); molybdenum compound (en); molybdensambinding (nn) any chemical compound having at least one molybdenum compound (en); każdy związek chemiczny zawierający co najmniej jeden atom molibdenu (pl); any chemical compound having at least one molybdenum compound (en) molybdenum compounds (en); związki molibdenu (pl)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

A

M

O

P

Податотеки во категоријата „Molybdenum compounds“

Прикажани се 44 од вкупно 44 податотеки во категоријата.