Category:Monarchs of Tonga

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
monarch of Tonga 
Royal Standard of Tonga.svg 
Подигање податотека
Едолжност,
наследна должност
Поткласа намонарх
Категоријата содржичовек (monarch of Tonga)
Тековно наоѓалиште Тонга
Важи заТонга
Основано
  • 1875
  • 4 декември 1845
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
souverain des Tonga (fr); Tongas monark (sv); Tongako monarka (eu); Rei de Tonga (ast); монарх Тонга (ru); monarch of Tonga (en); monarko de Tongo (eo); monarch of Tonga (en); koning (nl) Koning van Tonga (nl) King of Tonga, Queen of Tonga (en); Tongako erregea, Tongako erregina (eu); reĝo de Tongo (eo)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

S

T