Category:Monmouthshire

Од Wikimedia Commons
Прејди на: содржини, барај
English: Monmouthshire is a principal area and historic county in south east Wales
Cymraeg: Sir Fynwy.
Monmouthshire 
 
MONMOUTHSHIRE Shield.svg 
principal area in south-east Wales
Е област во Велс
Тековно наоѓалиште Велс, Обединето Кралство
Главен град
  • Usk
Површина
  • 850 квадратен километар
матична страница
Нормативна контрола
VIAF: 152450284
GND-ознака: 4074955-1
односна назнака во OpenStreetMap: 358021
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 35 поткатегории од вкупно 35.

A

C

E

G

H

I

M

N

S

T

Податотеки во категоријата „Monmouthshire“

Прикажани се 200 од вкупно 772 податотеки во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)