Category:Morača River

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Río Morača (es); Morača (hu); Морача (ru); Morača (de); Moraça (sq); Морача (sr-ec); Морача (bg); Morača (da); Râul Morača (ro); Morača (sk); Морача (uk); Morača (eo); Morača (cs); Morača (bs); Morača (it); Morača (fr); Morača (hr); Morača (hsb); Morača (sr-el); მორაჩა (xmf); Морача (sr); Morača (pl); Morača (ceb); Morača (nn); Morača (nb); Morača (sh); 莫拉查河 (zh); Morača (nl); Morača (lt); Rio Moraca (pt); Morača (en); Морача (mk); Μοράτσα (el); Morača (sv) fiume del Montenegro (it); মন্টিনিগ্রোর নদী (bn); suba sa Montenegro (ceb); נהר (he); rivier in Montenegro (nl); Fluss in Montenegro (de); ријека у Црној Гори (sr-ec); river in Montenegro (en); نهر (ar); река во Црна Гора (mk); річка в Чорногорії (uk) Moraca, Rio Morača, Morača, Rio Moraca, Río Moraca (es); Moraca (fr); Moraca (sv); Moracza (pl); Moraca (nb); Моračа (sh); Moraca (de); Rio morača (pt); Lumi Moraça (sq); Moraca (eo); Река Морача (sr)
Морача 
река во Црна Гора
Moraca Valley.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ерека
Наоѓалиште Црна Гора
Должина
  • 99 km
Устие
Слив
Притоки
42° 16′ 35,04″ СГШ, 19° 07′ 15,96″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

Податотеки во категоријата „Morača River“

Прикажани се 56 од вкупно 56 податотеки во категоријата.