Category:Mosque (Crvivci)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија (Црвивци) (mk); Mosque (en) џамија во селото Црвивци, Македонија (mk)
Џамија (Црвивци) 
џамија во селото Црвивци, Македонија
Џамија во Црвивци.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еџамија
Наоѓалиште Црвивци, Општина Кичево, Македонија
41° 33′ 18,7″ СГШ, 20° 58′ 58,54″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Mosque (Crvivci)“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.