Category:Mosque (Dedeli)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Џамија (Дедели); џамија во Македонија</nowiki>
Џамија (Дедели) 
џамија во Македонија
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеДедели, Општина Валандово, Македонија
Карта41° 17′ 01″ СГШ, 22° 36′ 18″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Mosque (Dedeli)“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.