Category:Mosque (Premka)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија (Премка) (mk); Mosque (en) џамија во селото Премка, Македонија (mk)
Џамија (Премка) 
џамија во селото Премка, Македонија
Џамија во Премка.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еџамија
Наоѓалиште Премка, Општина Кичево, Македонија
41° 33′ 03,35″ СГШ, 21° 01′ 53,59″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Mosque (Premka)“

Оваа категорија содржи само една податотека.