Category:Mountains of Moldova

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
extreme points of Moldova 
Подигање податотека
ЕВикимедиин список на статии
Дел од тематската целинаГеографија на Молдавија,
borders of Moldova
Тековно наоѓалиште Молдавија
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Puncte extreme ale Republicii Moldova (ro); Pontos extremos da Moldávia (pt-br); крайні точки Молдови (uk); крайние точки Молдавии (ru); Extreme points of Moldova (en-gb); Pontos extremos da Moldávia (pt); extreme points of Moldova (en); Extreme points of Moldova (en-ca); extreme points of Moldova (en); points extrêmes de la Moldavie (fr) list of extreme points of Moldova (en); liste de points extrêmes de la Moldavie (fr)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Mountains of Moldova“

Оваа категорија содржи само една податотека.