Category:Munich massacre

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Минхенски масакар 
attack during the 1972 Summer Olympics in Munich, West Germany
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е масовно убиство,
атентат,
hostage crisis
Е дел од Летни олимписки игри 1972,
Израелско-палестински конфликт
Тековно наоѓалиштеOlympic Village, Munich, Минхен, Горна Баварија, Баварија, Германија
Миг во времето септември 1972
Почетен датум 5 септември 1972
Завршен датум 6 септември 1972
Број на загинати
  • 17
Нормативна контрола
Википодатоци

48° 10′ 46,88″ СГШ, 11° 32′ 57,08″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

C

L

M

Податотеки во категоријата „Munich massacre“

Прикажани се 22 од вкупно 22 податотеки во категоријата.