Category:Municipalities in Aragon

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>comune di Aragona; commune d'Aragon; Aragoiko udalerria; conceyu d'Aragón; municipi d'Aragó; gemeinde von Aragón; 阿拉贡自治市; municipalitate de Aragon; kommun i Aragonien; gmina w Aragonii; municipio de Aragón; 阿拉貢自治市; δήμος της Αραγωνίας; муниципалите Арагона; municipio de Aragón; municipality of Aragon; بلدية أراجون; municipality of Aragon; بلديه فى اراجون; commune espagnole de la communauté autonome d'Aragon; municipality of the Autonomous community of Aragon, Spain; jednostka administracyjna wspólnoty autonomicznej Aragonia w Hiszpanii; муніципалітет в Іспанії; municipality of the Autonomous community of Aragon, Spain; municipalité d'Aragon</nowiki>
municipality of Aragon 
municipality of the Autonomous community of Aragon, Spain
Aragon municipalities.png
Подигање податотека
Е
Поткласа на
НаоѓалиштеАрагон, Шпанија
Се состои од
  • término municipal
  • општински центар
  • section of populated place
  • núcleo de población
  • месност
Создадено
  • 1842
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.