Category:Museum of Ivo Andrić

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Музей Иво Андрича; Museo ni Ivo Andrić; Музеј Иве Андрића; Museum of Ivo Andrić; Музей Іво Андрича; Меморијален музеј на Иво Андриќ; Muzej Ive Andrića; museum di Serbia; מוזיאון בסרביה; museum in Belgrado, Servië; museum i Serbien; історичний будинок-музей в Белграді; Museum in Serbien; Museu em Belgrado, Sérvia; historic house museum in Belgrade, Serbia; متحف في صربيا; historic house museum in Belgrade, Serbia; музеј који се налази у Београду; Museum of Ivo Andrić in Belgrade; Museum of Ivo Andrić in Serbia; Museum of Ivo Andrić Belgrade; Museum of Ivo Andrić (Belgrade); Memorial Museum of Ivo Andrić; Memorial Museum of Ivo Andrić Belgrade; Memorial Museum of Ivo Andrić (Belgrade); Memorial Museum of Ivo Andrić in Belgrade; Музеј Иве Андрића у Београду; Музеј Иве Андрића (Београд); Београдски музеј Иве Андрића; Спомен-музеј Иве Андрића; Spomen-muzej Ive Andrića; Музеј Иве Андрића Београд; Спомен-музеј Иве Андрића Београд; Спомен-музеј Иве Андрића (Београд); Спомен-музеј Иве Андрића у Београду; Београдски спомен-музеј Иве Андрића; Spomen-muzej Ive Andrića Beograd; Spomen-muzej Ive Andrića (Beograd); Spomen-muzej Ive Andrića u Beogradu</nowiki>
Меморијален музеј на Иво Андриќ 
historic house museum in Belgrade, Serbia
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеБелград, City of Belgrade, Србија
На адресата
  • Андрићев венац 8, Београд
Создадено
  • 10 октомври 1976
матична страница
Карта44° 48′ 34,56″ СГШ, 20° 27′ 49,32″ ИГД
Нормативна контрола
Википодатоци Q4306134
VIAF: 155272507
NKC: ko2011657642
назнака на јазол во OpenStreetMap: 3964096674
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Museum of Ivo Andrić“

Прикажани се 23 од вкупно 23 податотеки во категоријата.