Category:National Diet Library

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Национална парламентарна библиотека  Blue pencil.svg wikidata:Q477675
Национална парламентарна библиотека
Изворен назив 国立国会図書館
Место Токио
Координати 35° 40′ 42″ СГШ, 139° 44′ 39″ ИГД Link to OpenStreetMap Link to Google Maps
Основана 1948
Мрежна страница www.ndl.go.jp
Нормативна контрола

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.

Страници во категоријата „National Diet Library“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.

Податотеки во категоријата „National Diet Library“

Прикажани се 20 од вкупно 20 податотеки во категоријата.