Category:National Park Mavrovo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Parque nacional Mávrovo (es); parc national de Mavrovo (fr); Parc Nacional de Mavrovo (ca); Nacionalni park Mavrovo (hr); Национален парк Маврово (mk); Mavrova Millî Parkı (tr); Mavrovo National Park (en); Маврово (ru); მავროვოს ეროვნული პარკი (ka); Mavrovo-Nationalpark (de); Vườn quốc gia Mavrovo (vi); Parku kombëtar i Mavrovës (sq); Parcul Național Mavrovo (ro); 馬夫羅沃國家公園 (zh); Национални парк Маврово (sr); Narodni park Mavrovo (sl); Nationaal park Mavrovo (nl); Nacionalen Park Mavrovo (ceb); Маврово (uk); อุทยานแห่งชาติมัฟรอวอ (th); Park Narodowy Mawrowo (pl); മാവ്രോവോ ദേശീയോദ്യാനം (ml); Nacionalni park Mavrovo (sh); Mavrovo nationalpark (sv); Národní park Mavrovo (cs); parco nazionale di Mavrovo (it); Mavrovon kansallispuisto (fi); Parque Nacional de Mavrovo (gl); Маврово (bg); Εθνικός Δρυμός Μαυρόβου (el); Nacionalni park Mavrovo (bs) parque nacional de Macedonia del Norte (es); parc national de Macédoine (fr); nationalpark i Makedonien (sv); park in Noord-Macedonië (nl); parc nacional de Macedònia del Nord (ca); Nationalpark in Mazedonien (de); taman nasional (id); national park in North Macedonia (en); متنزه في جمهورية مقدونيا (ar); national park in North Macedonia (en); národní park v Severní Makedonii (cs) parque nacional Mavrovo (es); Nacionalen Park Mavrovo (sv); Национален Парк Маврово (mk); Національний парк Маврово (uk)
Национален парк Маврово 
national park in North Macedonia
Velky Korab 2011.jpg
Подигање податотека
Е
Наоѓалиште
  • Македонија
Заштитна категорија по МСЗП
Создадено
  • 1949
Површина
  • 72.204,1 ha
Надморска висина
  • 1.719 m
матична страница
41° 38′ 14″ СГШ, 20° 40′ 01″ ИГД
Нормативна контрола
РезонаторСколијаPetScanстатистикаWikiMapМестоположбеникKML-податотекаWikiShootMeOpenStreetMapПребарај прикажано
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

Податотеки во категоријата „National Park Mavrovo“

Прикажани се 153 од вкупно 153 податотеки во категоријата.