Category:National parks

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Deutsch: Nationalpark ist ein Schutzgebietstyp in vielen Ländern.
English: National park is a type of protected areas designated in many countries.
Esperanto: Naciaj parkoj
национален парк 
park used for conservation purposes of animal life and plants
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Евид административно-територијална единица
Поткласа назаштитено подрачје,
парк,
владин орган
Нормативна контрола
GND-ознака: 4075220-3
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 9 поткатегории од вкупно 9.

 

!

*

?

Страници во категоријата „National parks“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „National parks“

Прикажани се 154 од вкупно 154 податотеки во категоријата.