Category:National parks of Serbia

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>национальные парки Сербии; Nacionalni park; 塞尔维亚国家公园; Nacionalni park; national park; park narodowy; national park; Nacionalni park; designación nacional de área protegida de Serbia; national designation of Serbia for protected areas; national designation of Serbia for protected areas</nowiki>
national park 
national designation of Serbia for protected areas
Подигање податотека
Е
  • designation type
Наоѓалиште
  • Србија
Важи за
Стопанисувач
Почетен датум
  • 2018
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

Податотеки во категоријата „National parks of Serbia“

Прикажани се 13 од вкупно 13 податотеки во категоријата.